IV. SETKÁNÍ SPELEOLOGŮ V ČESKÉM KRASU S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ

Ve dnech 3. až 6.6.1982 se uskutečnilo v Karlštejně v Českém krasu již "IV. setkání speleologů s mezinárodní účastí".,

Akce se zúčastnilo celkem 86 řádně registrovaných účastníků a 14 pořadatelů.

Hejpočetněji byli zastoupeni speleologové z České speleologické společnosti, dále ze Slovenské speleologické společnosti a zahraniční účastnici z MLR a PLR.

V průběhu setkání se uskutečnilo celkem 7 speleologických exkurzí, z nichž některé i vícekrát. Dále 1 geologická exkurze, předvádění speleopotápění a speleozáchrany. Rovněž byla uspořádána soutěž speleoalpinistické dovednosti, které se zúčastnilo celkem 6 osob, toho 4 z MLR, 1 z PLR a 1 z ČSSR (ZO ČSS). Na zřízeném speleotrenažéru se umístili dle získaného času ( měřil Ing Ladislav Beneš a Laszlo Bartha) soutěžící takto :

1. Kazimer Szych PLR 1:53,0

2. Laszlo Bartha MLR 1:55,0

3. Zeold Nagy MLR 2:53,6

4. Attila Kovacs MLR 2:56,4

5. Tomáš Radosta ČSSR 6:02,0

6. Stephen Kovacs MLR 7:18,8.

Pořadatelé s politováním konstatovali že bylo velmi nízké procento aktivní účasti členů ČSS a zejména členů ústředních odborných komisí na programu Setkání kromě oganizátorů a cizinců se nikdo nepřihlásil do soutěže Speleologické dovednosti, k demonstraci speleologické techniky a speleozáchrany.

Večery na Setkáni byly věnovány přednáškám a promítání diapozitivů a filmů. Sobotní večer již tradičně patřil přátelskému posezení u ohně.

(Stalagmit 1982/3-4 – kráceno)